Sorular 2008


Gönderen:
NUMAN GÖGEBAKAN

Yer:
İstanbul

Tarih:
04 Aralık 2008, Perşembe
11:53

 

Bilgilendirme için teşekkür ederim. Bir sorum daha var evimde 4 tane petek var ve akşamları sadece evde oluyoruz. Sadece salondaki peteği açıp diğerlerini kapatıyorum yani tek petek çalışıyor. Bunun ne gibi bir sakıncası olabilir. Tek petek çalışmasında tesisata herhangi bir zararı var mıdır ? Teşekkürler
SAFFET USTA
sisteminizde dört petekten sadece birini kullanmanız diğer odaların kapılarını hiç açmadığınız sürece sorun yaratmaz daha az yakar ve az ödersiniz kombiniz sadece bir odanızı sıcak tutacaktır tesisata da bir zararı olmayacaktır.ancak diğer odalarınızın kapısını sıkca açar, açık bırakırsanız; bu uygulama size fzyda sağlamaz tam tersi tek petek tüm evinizi ısıtamayacağından daha çok ısı kaybedecek evinizin diğer köşelerinin ısı farkından dolayı terleme,küf oluşumuna neden olacaksınız. ve her yıl badana yapmak zorunda kalırsınız
konuyu birde kombinizin sağlıklı çalışması yönünden ele alacak olursak en az üç petek açık olmasını öneririm.

   
 
Gönderen:
NUMAN GÖGEBAKAN

Yer:
İstanbul

Tarih:
27 Kasım 2008, Perşembe
18:04

 

Merhaba, benim evimdeki sıkıntı ilk defa kombi sistemini kullanıyorum ve oturma odamdaki petekten ısındıktan sonra her10 dk bir tıkırtı sesi geliyor 1 dk sürüp sonra bitiyor. ama 10 dk sonra tekrar bunu yapıyor sıkıntı ne olabilir.. yardımcı olursanız sevinirim.
SAFFET USTA
panel türü kaloriferler duvara montaj edilirken askılarda bulunan kancalara plasstik tırnaklar yerleştirilir. bunların görevi metal ısındığında meydana gelebilecek genleşmeleri, esnemeleri alarak metallerin sürtünmesini bu esnada çıkabilecek sesleri ortadan kaldırmak içindir.bu tırnaklar konmamış olabilir.
veya panel montaj edilirken bir kasıntı olmuş esneme yapamadığından iç gerilmeler neticesi ses yapıyor olabilir.her ikisinide göz önünde bulundurup düzeltirseniz soru çözülecektir.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir